Lokalita

Mapka 1

Českobudějovicko: Stabilní region pro dlouhodobý růst

České Budějovice jsou jedním z nejmalebnějších měst v České republice. Jsou významným centrem obchodu a podnikání pro celý Jihočeský kraj. Díky výhodné poloze a kvalitní infrastruktuře v něm našla zázemí řada společností z Německa, Rakouska, Španělska i dalších evropských zemí.

Vedení krajského města sází na rozvoj a profilaci vysokých škol a na zvyšování kvalifikace obyvatel, a to jak ve společenských, tak i ryze technických oborech. České Budějovice jsou také díky tomu stabilním regionem s kvalifikovanou pracovní sílou, který vytváří potenciál pro významné společnosti jako Robert Bosch, Madeta, Budějovický Budvar, dm drogerie markt, Koh-i-noor Hardthmuth a řadu dalších.

České Budějovice nabízejí výhodnou dostupnost do řady evropských metropolí i průmyslových regionů. Vhodnost polohy umocňuje postupující dostavba dálnice D3 a rychlostní komunikace R3, R4 a I/20, jež budou hlavními spojnicemi do Německa a Rakouska. Rychlým tempem pokračuje také budování železničního koridoru na trase Praha – České Budějovice – Linz i modernizace mezinárodního letiště České Budějovice.

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest hodnotí Českobudějovicko jako region s četnými příležitostmi pro investory či expandující společnosti z oblasti IT (výzkumu, vývoje a aplikací), finančního sektoru, poradenství, obchodu a služeb.

V Administrativním centru PIANO získají České Budějovice prvotřídní architektonický projekt kategorie A pro náročnější nájemce hledající objekt, se kterým se mohou plně identifikovat.

Mapka 2