AKTUALITY

V Českých Budějovicích vyroste PIANO – Kromě moderních kanceláří vzniknou v centru obchody i nová parkovací místa


V Českých Budějovicích vyroste PIANO

Kromě moderních kanceláří vzniknou v centru obchody i nová parkovací místa

České Budějovice, 21. června 2016 – V centru Českých Budějovic byla dnes oficiálně zahájena výstavba Administrativního centra PIANO. Multifunkční objekt nahradí na rohu ulic Mánesova a Lidická léta nevyužívanou budovu bývalé jídelny. V moderní budově, která respektuje svým vzhledem okolní zástavbu, vzniknou kanceláře, obchodní plochy v přízemí i více než stovka nových parkovacích míst.

Název PIANO získala budova díky podobě své fasády, kterou navrhli autoři z renomovaného architektonického ateliéru CMC architects. Svou velikostí, umístěním i půdorysem pak budova respektuje okolní zástavbu tak, aby se stala její přirozenou součástí. Architektonický návrh respektuje požadavky na nejmodernější vybavení budovy i nároky na ekologii spojené s budoucími nízkými provozními náklady. Budoucí budova tak aspiruje na prestižní certifikaci LEED GOLD.

Ve dvou podzemních podlažích centra vznikne celkem 112 parkovacích míst, dalších několik desítek jich investor vybuduje v okolí budovy. V pěti nadzemních podlažích pak vznikne na ploše 7.660 m2 prostor pro až 600 pracovníků v kancelářích, dalších 1.200 m2 bude sloužit pro obchody a občanskou vybavenost.

„České Budějovice disponují dostatkem kancelářských ploch, ovšem jen minimum z nich plní vysoké požadavky nájemců a moderní standardy vyžadované potenciálními investory přicházejícími do krajského města. Také proto evidujeme již ve fázi zahájení stavby zájemce o řádově polovinu kancelářských ploch, jednáme s provozovateli restaurací i několika obchodníky,“ uvedl Michal Záveský, jednatel společnosti Piano Business Center, která je investorem projektu.

Generálním dodavatelem stavby je společnost Metrostav, která disponuje nejen letitými zkušenostmi, ale aktuálně také dostatečnou kapacitou stavebních prostředků přímo v Českých Budějovicích. Stavební práce zahájí Metrostav již v červenci, hrubá stavba by měla být dokončena již v létě 2017. Na jaře roku 2018 bude celá stavba dokončena. „Metrostav a jeho divize 6 má v Jihočeském regionu za sebou řadu úspěšně dokončených, především vodohospodářských, staveb. Administrativní centrum Piano je pro nás další příležitostí jak ukázat, že jsme doma i v segmentu pozemního stavitelství,“ řekl Jan Cuc, ředitel divize 6 společnosti Metrostav.

 

PIANO nabídne budoucím nájemcům strategickou polohu v těsném sousedství historického centra. V těsném sousedství budoucího administrativního centra se nacházejí budovy Krajského úřadu, Krajského soudu, Katastrální úřad, zimní stadion či jedna ze dvou hlavních poliklinik ve městě.

„Podmínkou vedení města bylo v době vyjednávání o stavebním povolení to, aby nepřinesla nová budova zvýšenou dopravní zátěž a občané v okolí nepřišli o možnost parkování. Jsem rád, že se v obou případech podařilo najít společný kompromis a v Budějovicích vyroste centrum, které je schopné splnit i ta nejnáročnější očekávání firem a investorů,“ uzavírá Michal Záveský.

Velkou výhodou projektu je možnost variabilního uspořádání ploch v jednotlivých patrech, díky kterému lze pronajmout celá jednotlivá podlaží s pronajímatelnou plochou až 1.800 m2, nebo lze rozdělit patra na menší jednotky s veškerým komfortem a vybavením pro sídlo malé firmy.

Investorem Administrativního centra PIANO je společnost Piano Business Center, která patří do pražské investiční skupiny Expandia.

Related Posts